Pakujemy bez plastiku

Czas realizacji zamówień: 2-7 dni

Szybka wysyłka za darmo od 150 zł

Koreański Sekret

Mini lodówki – HIT czy KIT?

Zazwyczaj większość naszych kosmetyków przechowujemy w łazience, miejscu które zdecydowanie im nie sprzyja. Zbyt duża wilgotność i ciepło zwiększa szansę na zanieczyszczenia mikrobiologiczne oraz zmniejsza skuteczność kosmetyków.

Stąd właśnie pojawił się trend na przechowywanie kosmetyków w lodówce! Dzisiaj przyjrzymy się temu dokładniej.

Faktycznie, kosmetyki lepiej przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu. Na myśli przychodzą szuflady, ale one również nie zawsze bywają optymalnym miejscem ze względu na różnicę temperatur między dniem a nocą.

Zbyt wysoka temperatura obniża skuteczność produktów, ale również skraca ich ważność.

Dodatkowo, producenci kosmetyków z witaminą C często zalecają przechowywanie w lodówce ze względu na stabilność substancji.

Niestety problemem klasycznych lodówek jest zbyt niska temperatura dla kosmetyków, która zazwyczaj nie przekracza 5 stopni, ale również zapachy jedzenia czy bakterie.

Nie zapominajmy również, że niektóre produkty aż proszą się o schłodzenie. Wyobraź sobie jak nakładasz zimne płatki pod oczy lub orzeźwiająco chłodną maseczkę w płachcie! Czujesz tą ulgę? O niebo lepiej!

Najnowszym trendem rozpowszechnionym na instagramie są słodkie mini-lodówki w różnych kolorach zaprojektowane specjalnie z myślą o kosmetykach.

Gwarantują one idealną temperaturę dla produktów pielęgnujących jak i kolorowych, która pozwoli na ich optymalne użytkowanie.

Ich największą zaletą jest mały rozmiar pozwalający na trzymanie ich w łazience czy na toaletce, a kreskówkowy wygląd na pewno doda uroku wnętrzom w Twoim mieszkaniu!

 

Co o tym myślcie? Czy to kolejny zbędny gadżet czy może niezbędnik każdej skóromaniaczki?

 

Zobacz również:

Wróć do góry