Pakujemy bez plastiku

Czas realizacji zamówień: 2-7 dni

Szybka wysyłka za darmo od 150 zł

Koreański Sekret

Równoważymy wpływ Twoich zakupów na klimat

Potrzeby Twojej skóry nie muszą być obciążeniem dla klimatu. W Koreańskim Sekrecie poważnie podchodzimy do ekologii i kwestii zmian klimatycznych.

Dlatego też postanowiliśmy, że za pośrednictwem Atmosfair, jednej z największych europejskich organizacji proekologicznych, zrównoważymy ślad węglowy powstający na skutek transportu paczek z kosmetykami.

Ślad węglowy to po prostu suma emisji wszystkich gazów cieplarnianych (np. dwutlenku węgla czy metanu) wywołana jakimś zdarzeniem. W naszym przypadku mówimy o wszystkich gazach, które zostały wyemitowane podczas transportu paczki z kosmetykami na jej drodze do Ciebie. Ciężarówka, samolot, ponownie ciężarówka i wreszcie samochód (a może rower?) Twojego listonosza. 

Abyśmy mogli skutecznie zrównoważyć ślad węglowy Twojego zamówienia, konieczne będzie zaznaczenie specjalnej opcji podczas składania: “Chcę, aby Koreański Sekret przekazał organizacji Atmosfair środki konieczne do zrównoważenia śladu węglowego mojego zamówienia”.

Cały nasz zespół głęboko wierzy, że nawet najdrobniejsze zmiany stylu życia mają pozytywny wpływ na naszą planetę. Źródłem emisji gazów cieplarnianych nie jest tylko transport, ale też nadmierne korzystanie z jednorazowych woreczków foliowych (np. podczas pakowania takich owoców jak banany) czy włączone światła w całym domu, kiedy odpoczywamy tylko w salonie). Każdy gest ma znaczenie – wspólnie postarajmy się o lepszy klimat!

 

Zobacz również: 

Wróć do góry