Pakujemy bez plastiku

Czas realizacji zamówień: 2-7 dni

Szybka wysyłka za darmo od 150 zł

Koreański Sekret

Typ skóry

Tajniki Koreańskiego Sekretu – Jak rozpoznać swój typ skóry?

Layering to koreański rytuał pielęgnacyjny o którym mówi cały świat i na pewno coś już Ci się obiło o uszy. Nie można przejść obojętnie obok tego azjatyckiego fenomenu! Zazwyczaj mówi się o rutynie japońskiej, lecz tak naprawdę filozofia aplikowaniu kilku warstw kosmetyków jest wyznawana w całej Azji. Zazwyczaj stosowane produkty są pochodzenia koreańskiego, ponieważ kraj spokojnego poranka jest światowym prekursorem w kosmetycznych innowacjach. Masz ochotę dowiedzieć się więcej o tym cudotwórczym rytuale? Rozpoznaj swój typ skóry i rozpocznij swoją piękną przygodę z koreańską pielęgnacją. 

Zapraszamy do przeczytania tego mini-podręcznika, który wprowadzi Cię w jego tajniki i pozwoli zrozumieć jego działanie, a przede wszystkim dostosować go do potrzeb Twojej skóry! Dzisiaj dowiemy się jak rozpoznać swój typ skóry. Koreańska pielęgnacja z czym to się je? Ten azjatycki rytuał polega na nałożeniu kilku warstw kosmetyków w odpowiedniej kolejności po podwójnym oczyszczeniu twarzy.

Jak rozpoznać swój typ skóry?

Umyj swoją twarz tak jak robisz to zazwyczaj i odczekaj godzinę bez nakładania żadnego kosmetyku. Po upływie tego czasu spójrz dokładniej w lustro lub poproś bliską Ci osobę, aby przeanalizowała wygląd Twojej skóry, w szczególność w strefie T.

Skóra normalna: skóra nazywana “normalną” nie wykazuję specjalnych zaburzeń. Ten typ cery jest generalnie delikatny, bez większych niedoskonałości i innych problemów (uczucie ściągnięcia, zaczerwienienia, nadmierne wydzielanie sebum…)

Skóra sucha: charakteryzuje się dość matową cerą z tendencją do uczucia ściągnięcia (szczególnie po myciu) oraz ma skłonności do suchych skórek i miejscowego wysuszenia. Sucha skóra musi zostać odżywiona.

Skóra odwodniona: ten typ skóry zmaga się ze zmarszczkami na czole i wokół oczu oraz z czuciem ściągnięcia. Skórze odwodnionej brakuje wody i musi zostać nawilżona. Produkty odżywcze nie przynoszą jej żadnych efektów.

Skóra mieszana: najczęściej spotykany typ skóry, który charakteryzuje się świecącą i przetłuszczającą się strefą T. W tym typie skóry policzki i czoło są “normalne” lub suche. Ta skóra potrzebuje nawilżenia. Co ważne, używane produkty powinny być dostosowana do każdej strefy twarzy.

Skóra tłusta: ofiara nadmiernego wydzielania sebum w strefie T, któremu często towarzyszą rozszerzone pory, wągry i wypryski. A do tego wszystkiego cała twarz się świeci. Wbrew wszystkim krążącym mitom, tłusta skóra potrzebuje nawilżenia, którego brak powoduje nadmierne wydzielanie sebum.

Poznanie swojego typu skóry nie tylko pozwala na wybranie odpowiednich produktów i ich składników, ale również pozwala na znalezienie odpowiednich konsystencji i formuł dla skóry, które często grają najważniejszą rolę.

Zobacz również:

Wróć do góry