Pakujemy bez plastiku

Czas realizacji zamówień: 2-7 dni

Szybka wysyłka za darmo od 150 zł

Koreański Sekret

Tajniki Koreańskiego Sekretu – Złote zasady azjatyckiego rytuału

Koreański rytuał pielęgnacyjny opiera się na kilku prostych zasadach. Gdy już je poznasz i zrozumiesz, możesz mądrzej dbać o siebie i swoją skórę.

Łatwiej zapobiegać niż leczyć,

 czyli teoria wyznawana przez wszystkich Koreańczyków. Zaczynamy dbać o naszą skórę zanim ona zacznie się tego domagać i pojawią się pierwsze szkody i problemy. Myślisz, że mając 25 lat nie musisz używać kremu pod oczy? Nic bardziej mylnego! To właśnie ten moment, kiedy trzeba zacząć, aby nie musieć martwić się w kolejnych latach.

Testuj małymi krokami! 

Nie zniechęcaj się złą reakcją skóry na nowy kosmetyk, ten idealny na pewno gdzieś na Ciebie czeka! Jedną ze złotych zasad jest wprowadzanie nowych produktów do swojej pielęgnacji w odpowiednich odstępach czasowych. Skóra potrzebuje 21 dni na odnowienie, więc dobrze przetestuj produkt zanim stwierdzisz, że nie przynosi żadnych efektów! (oczywiście jeśli wystąpi reakcja alergiczna, przestań używać danego kosmetyku).

Każdy etap ma sens i swoją rolę do odegrania. 

Zanim przestawisz się na koreańską pielęgnację, powinnaś zrozumieć jej filozofię. Robienie rzeczy w odpowiedniej kolejności jest bardzo ważne, ponieważ każdy etap przygotowuje skórę do otrzymania następnego, który nie może efektywnie zadziałać bez pomocy tego poprzedniego. Produkty są ułożone w kolejności od najlżejszego do najbogatszego.

Cierpliwość jest kluczem do sukcesu! 

Pamiętaj, że może za pierwszym razem nie trafisz na “swój” produkt i być może będziesz musiała przetestować kilka zanim trafisz na swój ideał. (Uwierz, warto poczekać!) Pamiętaj również, że skóra zmienia się przez całe życie, w zależności od pory roku czy momentu w życiu. Kosmetyk, który teraz jest Twoim ulubieńcem za rok może już nim nie być.

Poprzedni artykuł z serii Tajniki Koreańskiego Sekretu znajdziesz tutaj.

Zobacz również:

Wróć do góry